Home
 
 
 
 
 
 
     
 
 • Home 

  Over ons
 • Wie zijn wij 
 • Wat doen wij 
   ° Gezelschapsdieren 
   ° Paarden 
 • Onze klinieken 
 • Vacatures en stage 

  Diereninfo
 • Op het spreekuur 
 • Algemeen 
 • Paarden 
 • Honden 
 • Katten 
 • Knaagdieren 
 • Konijnen 
 • Vogels 
 • Reptielen 
 • Huisdierenbijsluiters 

  Algemeen
 • Nieuwsberichten 
 • Huisdierverzekering 
 • Productoverzicht 
 • Digitale folders 
 • Praktijkaanbiedingen 
 • Nieuwsbrief 
 • Boekenadvies 
 • Contact 

Kijkoperatie van een gewricht
 
Indicaties:    Osteochondrose
  Losse fragmenten
  Diagnostisch


Paard wordt opgetakeld  
Een kijkoperatie van een gewricht (arthroscopie) wordt bij het paard onder algehele anaesthesie uitgevoerd. Het paard wordt eerst gesedeerd (versuft). Bij het staande paard wordt vervolgens een deken waaraan een viertal koorden zijn bevestigd over de rug gelegd. Daarna wordt hij met behulp van injecties rechtstreeks in het bloedvat onder anaesthesie gebracht. Daarbij zakt hij ingeklemd tussen de muur en een schot door de benen. Zodra het paard ligt, worden 2 takels aan de viertal koorden van de deken bevestigd. Hiermee wordt het paard, liggend in de deken en zonder dat er gewicht aan zijn benen hangt, opgetakeld en via een plafondopstelling naar de operatietafel verplaatst.


Afhankelijk van de benodigde positie voor de operatie wordt het paard in rug- of zijligging op de operatietafel neergelegd. Na scheren, wassen en desinfecteren van het operatieveld kan de chirurg met zijn instrumentarium het gewricht openen, inspecteren met de camera en eventuele correcties via een andere opening in het gewricht uitvoeren. Na afloop van de arthroscopie worden de huidincisies met behulp van hechtdraad gesloten. Indien de lokalisatie van het geopereerde gewricht het mogelijk maakt, wordt een verband aangelegd.

Met de takels wordt het paard in de recovery-ruimte gelegd. Hier kan het uit zijn anaesthesie ontwaken. De recovery-ruimte is een afgesloten kleine ruimte met rubbermatten op de vloer en langs de wanden om het vallen van het paard tijdens het ontwaken enigszins te breken. Met behulp van een cameraopstelling kan de positie van het dier gecontroleerd worden.

Arthroscopie operatiekamer   Arthroscopie operatiekamer   Arthroscopie monitor   Arthroscopie camera



Overige chirurgie

Orthopedie:
- fractuurbehandeling van o.a. griffelbeen, kootbeen, hoefbeen
- Standsafwijkingen bij veulens
- Wondbehandeling (zie foto's)

Acute gapende verwonding aan de pijp   Gehechte wond


Weke delen:
- Castratie: staand / 'over de lies'-methode
- Navelbreuk (zie foto's)

Een duidelijk zichtbare navelbreuk.   Het te opereren gebied wordt geschoren.   Het paard wordt onder narcose gebracht

Het paard wordt met steriele doeken afgedekt, behalve de navel.   De navelbreuk wordt operatief verholpen.

- Cornage
- Cryochirurgie: verwijderen van bultjes/tumoren in combinatie met vriezen
- Oogchirurgie: wegbranden van ectopische ciliën (zie foto's)

Wegbranden van ectopische ciliën.   Wegbranden van ectopische ciliën.   Wegbranden van ectopische ciliën.
 
 
Vorige pagina
Delen |
Bereken uw premie in 1 minuut. Klik hier
Bekijk ook onze praktijkaanbiedingen!
 
Volg ons ook op:
Volg ons op Twitter    Volg ons op YouTube    Volg ons op Facebook
Onze medewerkers beantwoorden vanaf nu ook vragen via Twitter of Facebook.
 
Spoedgevallen
Buiten de openingstijden van onze klinieken kunt u bellen naar 0900-3344455 (alleen gezelschapsdieren).
 
Radio-uitzending
Beluister de laatste uitzendingDierenartsen Dirk Becking en Robert van Leeuwen beantwoorden live vragen van luisteraars. Donderdags van 13.00 tot 14.00 uur op Radio West of beluister hier de laatste uitzending.
 
 
 
 
   
Huisdierenziekenhuis © 2003-2011 | Algemene voorwaarden | Disclaimer